#08 Best Of 2017 Bags | 5 Najpopularniejszych torebkek 2017. Czy utrzymają swoją wartość?

Dzisiejszy wpis powiązany jest z vlogiem, dedykowanym najpopularniejszym torebkom 2017 roku oraz temu, czy te modele są dobrym sposobem na ulokowanie w nich gotówki, a potem ewentualną odsprzedaż. Która z torebek podoba Wam się najbardziej? 🙂 A może marzycie o innym modelu?

Wideo znajdziecie tutaj:

Chloé Nile

Torebka wpisana przez Business Insider na listę torebek lata 2017 roku. Zadebiutowała we wiosennej kolekcji w 2017 roku i została całkowicie wyprzedana. Pozostały jedynie listy oczekujących. Charakterystyczną cechą Nile jest okrągłą metalowa rączka, zdobienia w kolorze złota i zapięcie na magnez. Torebka ma doczepiany pasek do noszenia na ramieniu – można ją nosić na 3 sposoby – na nadgarstku, w ręce lub powiesić na ramieniu.

Występuje w 3 rozmiarach: miniatury, małej i regularnej. Najmniejsza ma kształt półksiężyca – jest kompaktową torebką “wieczorową”. Pozostałe 2 rozmiary mają typowy dla torebek Chloé kształt tzw. siodełkowy, wykonana jest z różnych wariantów skóry – metalicznej, patchworkowej, gładkiej. Cena mini to $1,450, małej  $1,550, a średniej $1,690.

Czy ta torebka z biegiem lat utrzyma swoją wartość, by było możliwe odsprzedanie jej z niewielką stratą?

Moim osobistym zdaniem, niestety nie. Oczywiście mogę się mylić, ale są 3 powody, dla których jestem tego zdania. 1. Jest bardzo charakterystyczna – a każda z rzeczy tego typu szybciej wychodzi z mody. 2. Jest trudna do wystylizowania, narzuca konkretny styl. 3. Jest niepraktyczna – zaokrąglenia zmniejszają jej pakowność. Mini, najładniejsza w swoim designie, nie mieści nawet iPhona w wersji S. Czy chciałybyście na dłuższą metę posiadać torbę, do której nie wchodzi wam telefon? Pozostawiam to pod rozwagę. Jeśli jesteście zakochane w tym modelu i mogłybyście go kupić bez chęci odprzedania, to nie neguję tego 🙂 Ale odsprzedanie jej jako tzw. pre-loved po możliwie wysokiej cenie może być trudne.


Gucci Marmont – Świetna torebka która od wprowadzenia w 2016 roku nowego logo przez Alessandro Michele błyskawicznie stała się hitem stylizacji. To pikowana torba na zatrzask która niesie w sobie nawiązanie do klasycznych torebek na zatrzask Chanel – pozostając o połowę tańszą od Chanel.  Jest wykonana ze skóry bądź velvetu, występuje w kilku rozmiarach. Jej cena zaczyna się od 3645 zł za najmniejszą rozmiarowo torebkę mini.

Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest nowe logo z podwójnym GG.W archiwach udało mi się wyszperać informację, że inspiracją do nowego logo Gucci był wariant logo z lat 70′, stąd zapewne bierze się nutka vintage w produktach z serii Marmont. Łańcuszkowe paski torby mogą być noszone i na ramieniu, i jako tzw cross-body. Wielu osobom bardzo odpowiada też wykończenie torebki czyli jej pikowania, które z tyłu torebki przechodzą w serce. Daje to możliwość noszenia torebki na dwa dwie strony z odmiennym jej wyglądem.

Torebki te otrzymało tylu influencerów i celebrytów, że nic dziwnego że stały się ogromnym hitem. I właśnie dlatego, nie jestem przekonana co do tego, czy utrzymają swoją wartość. Co gdy logo powróci do dawnej postaci? W przypadku tej torebki, bardzo trudno określić czy jest ona dobrą inwestycją. Jeśli zamierzacie ją zachować, to pewnie tak. Jeśli jednak nie jesteście w pełni “kupieni” jak ja, zawsze można kupić jakiś mniejszy i tańszy dodatek z serii Marmont 🙂

 

Louis Vuitton Pochette Métis – powstała w 2013 roku torba o fasonie listonoszki jest jednym z najpopularniejszych modeli LV ostatnich lat. Miejsce na liście oczekujących w Mediolanie rok temu oznaczało 7! 7 miesięcy czekania,  w Polsce, w kluczowym momencie były to 3 miesiące. Torebka Monogram jest dostępna w 2 wariantach – klasyczny monogram i monogram z odwróconą kolorystyką na klapce.

Jest wykonana ze wspomnianego przeze mnie we vlogu o portfelu Louis Vuitton coated canvas, a jasne wstawki z cielęcej skóry vachetta, która wraz z noszeniem ciemnieje i przybiera miodowy odcień. Pochette Metis posiada rączkę oraz odpinany pasek, który umożliwia noszenie jej na ramieniu lub jako cross body.

Czy Metis to dobra inwestycja? Moim zdanie, jak najbardziej. Ceny akcesoriów Louis Vuitton stoją na poziomie zbliżonym do ceny zakupu nawet po paruletnim noszeniu, wzór monogram to absolutna klasyka i i jeden z najlepiej rozpoznawalnych wzorów na świecie, do tego torebka mieści podstawowe rzeczy niezbędne na codzień, dzięki coated canvas nie ulegnie znacznemu zużyciu… W tym przypadku, jestem zdecydowanie na tak.

 

Chanel Boy – od wprowadzenia wiosną 2012 roku cieszy się ogromną popularnością. Jest kontynuacją klasycznych torebek Chanel – ma zatrzask i rączki z wbudowanym łańcuchem. Nazwana po Boyu Chapel, który był wielką miłością Coco Chanel.

Rozmiary: Mała, Medium i Duża, dostępna tylko w butikach Chanel – co czyni ją trudniej dostępną. Torebki Chanel nie są sprzedawane u żanego z pośredników, a ich ceny nigdy nie ulegają wyprzedażowym obniżkom.

Cena małej zaczyna się od $4,300, Medium od  $4,700, New Medium od $5,200, a large od $5,500.

Czy cena Chanel Boy utrzyma się? Moim zdaniem, ta torebka w kategorii zamrożenia gotówki w torebce jest jedną z najlepszych opcji na rynku. To esencja elegancji Chanel.W odróżnieniu od Hermes Birkin jest do kupienia, ciężko o czarną, ale da się ją znaleźć w resale. Reszta jest dostępna tylko w butikach Chanel.

I wreszcie ostatni model torebki – Diorama. Diorama to model torby, która najbardziej odpowiada mi swoim designem z całej piątki. Wprowadzona wiosną 2016 jako jeden z modeli z nową dyrektor kreatywną i pierwszą kobietę w 70 letniej tradycji domu mody Dior, Marię Grazię Chiuri, błyskawicznie stała się hitem sprzedażowym.

Jest piękną klasyczną torbą, ma pasek wykonany ze skóry w połączeniu z łańcuchem i występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Ma 5 opcji rozmiarów: Baby, Mini, Small, Medium i Large, a cena rozpoczyna się od €840.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.