#00 5 powodów, dla których clutch to idealna torebka wieczorowa

Witam Was na swoim blogu EmiKlasycznie, poświęconym dodatkom, biżuterii, akcesoriom luksusowym i klasycznej elegancji. Znajdziecie tu moje stylizacje, porady odnośnie dobierania dodatków oraz shopperowe przeglądy aktualnych akcesoriów jakie możemy upolować obecnie w sieciówkach (i nie tylko). Styl nie musi być drogi, ale zabawa modą i łączenie rzeczy z sieciówek z markami ekskluzywnymi to przyjemna zabawa ku odnalezieniu naszego własnego.

Parę słów o mnie znajdziecie we Vlogu, na którym będą się pojawiać recenzje, opinie i wypowiedzi, które przyjemniej posłuchać niż czytać.

Pierwszy wpis chciałabym poświęcić E v e n i n g B a g s, czyli torebkom wieczorowym, ponieważ liczne przedświąteczne spotkania i nadchodzący karnawał są do tego idealną okazją.

Kiedy myślę torebka wieczorowa, moje myśli podążają automatycznie ku noszonym przez bohaterki Seksu w Wielkim Mieście saszetki i clutch bags (puzderka, kuferki), towarzyszące dziewczynom na ramieniu podczas wieczorów przepełnionych drinkami i rozmowami o facetach, które nie raz bawiły mnie do łez.

Mam tylko jedną torebkę wieczorową typu clutch, którą otrzymałam w prezencie od koleżanki na tegoroczne urodziny. Zawsze wydawało mi się, że do tego typu torebki zwyczajnie się… nie zmieszczę! Gdzie portfel,  gdzie klucze, a gdzie kosmetyki? To nie wejdzie.

Przy jednej z okazji okazało się, że mój clutch pomieści całkiem sporo.

Kolor, który wybrała dla mnie koleżanka, okazał się strzałem w dziesiątkę. Zwykle na imprezy i wyjścia ubieram się w czerń bądź biel i ta torebka z Parfois (popularny model, nadal jest dostępnia na stronie w bieli i granacie) stanowi ożywiające uzupełnienie jednolitego stroju. Świetnie wygląda też do klasycznych eleganckich rzeczy, które noszę na codzień.

W przypadku wyjść wieczorowych, wg mnie lepiej iść ubranym klasycznie z dodatkami wieczorowymi, niż w wieczorowym stroju, a mieć do tego dużą torbę do użytku codziennego.

Osobiście, nie raz raziły mnie zdjęcia ze “ścianek”, gdzie ubrana wieczorowo gwiazda ma do tego za dużą, casualową torbę. To odejmuje bardzo wiele stylizacji, dlatego zachęcam każdą z Was do posiadania jednej małej torebki tego typu.

5 powodów dla których clutch to idealna torebka na wieczór:

  1. Mieści to, co potrzebne – naprawdę, nie musisz brać połowy rzeczy z torebki codziennej na randkę, event czy imprezę 😉
  2. Jest usztywniana – przy przechodzeniu w tłumie, potrąceniach, nic jej się nie stanie. Zachowuje też kształt na lata, nie ulega zdefasonowaniu
  3. Jest ozdobą – czy klasyczna, czy w ostrym żywym kolorze, czy zdobiona – może świetnie odświeżyć tę samą sukienkę czy bluzkę, w której już wychodziłyśmy.
  4. Można swobodnie się z nią bawić – także w tańcu. Zostawianiu torebki na parkiecie wśród szkła mówię “nie”.
  5. Jeśli podobaja Ci się tego typu torebki, to wystarczy. Wierz mi, według badań najczęściej nosimy to, co kupiliśmy z własnej potrzeby, nawet jeśli był to chwilowy impuls

Poniżej szybki przegląd najciekawszych torebek typu clutch w sieciówkach:

1. TOREBKA LISTONOSZKA Z METALOWYM ZAPIĘCIEM I OZDOBNĄ RĄCZKĄ

Zara, 89,90 PLN

2. TOREBKA TYPU KUFEREK Z KORALIKAMI I HAFTEM

Zara, 139,00 PLN

3. TOREBKA TYPU KUFEREK ZE SZTUCZNYMI PERŁAMI

Zara, 99,90 PLN

4. TOREBKA LISTONOSZKA Z KORALIKAMI

Zara, 139,00 PLN

5. SZTYWNA OKRĄGŁA TOREBKA TYPU KUFEREK

Zara, 99,90 PLN

6. SZTYWNA TOREBKA TYPU KUFEREK Z KORALIKAMI

Zara, 199,00 PLN

7. PUDEŁKO O GEOMETRYCZNYM KSZTAŁCIE

Zara, 139,00 PLN

8. Torebka z koralikami na łańcuchu

Mango, 159,90 PLN

9. Torebka kuferek z aksamitu

Mango, 119,90

10. Brokatowa torebka typu clutch w kształcie gwiazdy

Pull & Bear, 129 PLN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.